Почетна тагови претседател

таг: претседател

Членството на СДСМ во април ќе го избира својот лидер

За Конгресот на СДСМ, кој, според Заев ќе се одржи кон крајот на септември или почетокот на октомври, покрај промената за избор на претседател,...

Претседателот на Мадагаскар: СЗО ни Понуди 20 Милиони Долари Мито ако...

Претседателот на Мадагаскар, Андри Рахоелина рече дека единствената причина што глобалните институции одбиваат да прифатат нивниот природен органски лек „COVID Organics“ направен од растението...

Ниту Путин, ниту Трамп – ова е најсилниот претседател на светот,...

Можеби нема моќ како Владимир Путин или Доналд Трамп, но ова е првиот човек на Монголија, Халтмагин Батулга – најопасниот претседател на светот. За да...

Миленикот на хрватската публика влегува во политика, објавува кандидатура за претседател

Музичарот и пејач Мирослав Шкоро официјално ќе ја објави својата кандидатура за претседател на Хрватска на крајот на оваа недела, пишува „Вечерњи лист“, повикувајќи...

Перо Антиќ: Со добра стратегија и програма ќе ја вратиме кошарката...

Перо Антиќ како единствен официјален кандидат на денешното Изборно собрание ја доби поддршката од страна на делегатите и едногласно беше избран за нов претседател...

СДСМ и ДУИ бараат консензуален претседателски кандидат

Денеска завршува конкурсот на СДСМ за кандидат за претседател на  државата. Премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев ќе се обиде со лидерот на...

Амди Бајрам: Сопругата Перјан ќе биде хумана прва дама

Претседателскиот кандидат и лидер на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам, за „Фокус” открива како реагирало неговото семејство за одлуката да се вклучи...

Амди Бајрам во претседателската кампања ќе дели шишиња „Амди-кола“ (ФОТО)

Еден од претендентите за претседател на Македонија, Амди Бајрам во вечерашното гостување на телевизија 24 извади шише Кока-кола со неговиот лик.

Објавен јавен повик за избор на кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за претседател...

Согласно Одлуката на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ донесена на последната седница одржана на 22.12.2018 година, а врз основа на член 17 точка е од...
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
light intensity drizzle
5 ° C
5 °
5 °
93 %
1.5kmh
90 %
Sat
8 °
Sun
12 °
Mon
14 °
Tue
14 °
Wed
17 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО