Почетна тагови Prespa

таг: prespa

Ципрас: Договорот од Преспа е историски чекор за цела Европа

Со видео во траење од речиси две минути, објавено на социјалните мрежи, грчкиот премиер Алексис Ципрас, на граѓаните им ги разрешува дилемите за Договорот...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
mist
3.9 ° C
4 °
3.9 °
100 %
0.5kmh
90 %
Tue
9 °
Wed
6 °
Thu
8 °
Fri
9 °
Sat
8 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО