Почетна тагови преселба

таг: преселба

Отидов во Швајцарија со цела фамилија, видов како е и се...

Досега сум се обидел многу пати да отидам и да работам во странство. Најчесто тоа беа соседните држави, како Грција и Бугарија, но еднаш,...

Дијаспората открива: Ова се најдобрите земји за преселба

Луѓето кои ја напуштиле својата земја во потрага по подобар живот, открија кои земји се најдобри за таа цел. Сајтот Expat Explorer ги објави резултатите...
Скопје
scattered clouds
24.8 ° C
24.8 °
24.8 °
69 %
2.1kmh
40 %
Fri
40 °
Sat
35 °
Sun
39 °
Mon
36 °
Tue
26 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО