Почетна тагови правило

таг: правило

По цели 70 години се менува правилото за „четири жмигавци“

Палењето и гасењето на трепкачите би се активирало со двојно притискање на прекинувачот, а сите 4 трепкачи автоматски би се активирале во сите опасни...
Скопје
clear sky
36.8 ° C
36.8 °
36.8 °
25 %
2.1kmh
0 %
Tue
40 °
Wed
41 °
Thu
41 °
Fri
42 °
Sat
38 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО