Почетна тагови пирамиди

таг: пирамиди

Новак Ѓоковиќ повторно ги посети пирамидите во Босна: Сега одеше бос...

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена оваа недела го посетија Сараево и останаа во БиХ неколку дена. Причината за неговото враќање...

Експериментот на СССР ги проучувал нивните мистерии: Дали сте знаеле дека...

За пирамидите, како и да звучи тоа, не знаеме речиси ништо. Почнувајќи од тоа како се направени, кој ги заправил и зошто... Која им е...

Научниците открија што се наоѓа во подземните лавиринти на пирамидите во...

Анализата на професорот Љубе Ристовски се фоксуираше на невидливите фреквенции на сончевиот спектар од површината на ојектот. Тоа е нискорфреквенто инфрацрвено и високо фреквентно ултравиолетово...

Зошто Никола Тесла секогаш вртел 3 круга околу својата зграда? Одговорот...

Големиот научник Никола Тесла имал идеи кои биле помалку езотерични. Неговите опсесивни навики како заобиколувањето на својата зграда точно 3 пати се поврзани со...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
overcast clouds
-2 ° C
-2 °
-2 °
79 %
0.9kmh
90 %
Wed
7 °
Thu
10 °
Fri
11 °
Sat
13 °
Sun
14 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО