Почетна тагови папа

таг: папа

Папата ги поддржа истополовите бракови: „Хомосексуалците се Божји деца“

Папата Францискo е првиот понтиф којшто ги поддржал истополовите бракови. Тој испрати најдиректни пораки во врска со правата на хомосексуалците на премиерното прикажување на...

Папата Францис на 7 мај ќе ја посети Македонија

Поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск, на 7 мај наредната година ќе ја посети Република Македонија, соопшти денеска владината прес-служба. – Неговата светост папата Францис,...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
clear sky
25.8 ° C
25.8 °
25.8 °
69 %
1kmh
0 %
Tue
26 °
Wed
38 °
Thu
40 °
Fri
39 °
Sat
38 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО