Почетна тагови николавучевич

таг: николавучевич

NBA со Димитар Младеновски-Биковите совладаа голем фаворит (ВИДЕО)

Најголемото изненадување минатата вечер се случи во Чикаго на дуелот помеѓу домашните “булси” и Бруклин Нетс.“Биковите” конечно ја прекинаа црната серија од 8 порази...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Бруклин со перфектна турнеја на Западот

Бруклин Нетс со победа над Лос Анџелес Клиперс ја заокружија успешната турнеја по Западната конференција. "Мрежичките", без Кевин Дурент, славеа над "Клиперси" со 112:108....

NBA колумна на Димитар Младеновски-Магична вечер на црногорскиот центар (ВИДЕО)

Од синоќешната NBA програма која ја сочинуваа 9 натпревари, го издвојуваме дуелот помеѓу Орландо и Чикаго.Тимот од Флорида славеше со конечни 123-119 во неизвесен...
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
light intensity drizzle
5 ° C
5 °
5 °
93 %
1.5kmh
90 %
Sat
8 °
Sun
12 °
Mon
14 °
Tue
14 °
Wed
17 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО