Почетна тагови мраз

таг: мраз

Научниците можеле да изговорат само еден збор: Откритието за мразот на...

Ова е првпат некој да ја проучи цела површина на нашата планета. Од површината на планетата Земја исчезнаа вкупно 28 трилиони тони мраз од 1994-та година...

Рекордно топење на мразот на Гренланд

Се зголеми топењето на мразот на Гренланд и го урна претходниот рекорд за 15 отсто. Според новата анализа на научниците, нивото на распаѓање е невидено...

Пекол на Земјата, планетата се топи: На Аљаска температури до 32...

Кон крајот на месец јули дошло до најголемото топење на мразот на Гренланд, кога неколку милијарди тони вода се влеле во Атланскиот океан што...

Астрономите снимија свеж кратер на Марс: Не е сличен по ништо...

Кога астероидите ќе ја погодат безживотната планета, понекогаш кратерите кои настануваат потсетуваат на некое уметничко дело. Леталото на НАСА, „Mars Reconnaissance Orbiter“ (MRO), воочила...
Скопје
clear sky
36.8 ° C
36.8 °
36.8 °
25 %
2.1kmh
0 %
Tue
40 °
Wed
41 °
Thu
41 °
Fri
42 °
Sat
38 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО