Почетна тагови мост гоце делчев

таг: мост гоце делчев

Заврши реконструкцијата на мостот „Гоце Делчев“

Екипи на Град Скопје вчера ги завршија градежните активности за реконструкција на мостот „Гоце Делчев“ во двата правци. Од денеска сообраќајот на мостот се...

Хаос и утрово во Скопје: Избегнете го овој патен правец за...

Возачите и утрово „заглавија“ кај мостот Гоце Делчев среде центарот на Скопје. Сообраќајниот хаос кој ги револтира возачите и поради кој, како што велат, доцнат...

Привремен сообраќаен режим на мостот „Гоце Делчев“

На мостот „Гоце Делчев“ денеска и утре ќе биде воведен привремен сообраќен режим поради изведување комплексни градежни активности. – Поради изведување градежни активности за реконструкција на...
Скопје
clear sky
36.8 ° C
36.8 °
36.8 °
25 %
2.1kmh
0 %
Tue
40 °
Wed
41 °
Thu
41 °
Fri
42 °
Sat
38 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО