Почетна тагови монца

таг: монца

Монца пред потпис со Мауро Икарди

Новиот прволигаш, Монца сериозно му пристапи на преодниот рок. Тимот на легендарните Силвио Берлускони и Адриано Галиани, веќе донесе неколку засилувања со кој даде до...

Миланско трио пристигнува во Монца?

Според последните информации кој доаѓаат од Италија, тимот на Силвио Берлускони е решен да го соедини некогашното трио на Милан. По се погласните наводи дека...

Балотели се враќа во Италија

Тимот на Монца се пласира во Сериа А за прв пат во нивнотата 110 годишна историја. Силвио Берлускони (кој е прва фигура на клубот) најави...

Монца на Берлускони се пласира во Сериа А

Тимот на Монца славеше во Пиза во реваншот од финалето на плејофот во Сериа Б по продолженијата со 4-3со што избори пласман во Сериа...

“Тигрите” се враќаат во елитата по 26 годишна апстиненција

Кремонесе се враќа во Сериа А по пауза од цели 26 години. Последен пат “тигрите” се натпреваруваа во елитното италианско друштво во сезоната 1995/1996. Тимот...

Берлускони: Кака и Ибрахимовиќ „во пакет“ во Монца

Силвио Берлускони е горд на својот нов фудбалски проект, откако поранешниот газда на Милан со тимот на Монца експресно успеа да влезе од третата...
Скопје
clear sky
38.8 ° C
38.8 °
38.8 °
24 %
4.1kmh
0 %
Sat
39 °
Sun
41 °
Mon
41 °
Tue
43 °
Wed
43 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО