Почетна тагови монако

таг: монако

Монако го доби “ѕверот” од Флорида (ВИДЕО)

Еден од најатрактивните кошаркари во Европа пристигнува во Минако. Џон Браун официјално стави потпис на тригодишен договор со тимот од кнежеството. Се работи за 30-годишен...

Партизан доведе NBA плејмејкер (ВИДЕО)

Партизан доведе екстра засилување. Поранешниот висок 5-ти избор на драфтот 2014 година, Данте Егзум доаѓа во Белград. Австралискиот репрезентативец помина седум сезони во NBA но,...

Реал Мадрид го обезбеди францускиот бисер

Реал Мадрид, по се изгледа го обезбеди првото посериозно засилување за следната сезона. Играчот за врска на Монако, Аурелиен Чуамени ги договорил деталите со "кралскиот...

Младата француска ѕвезда пред премин во голем клуб

Младата француска ѕвезда, Аурелиен Чоуамени го привлече вниманието на фудбалската јавност со својата зрела игра во дресот на Монако. 22-годишниот играч од средниот ред веќе...

После Монако и Италија, дојде и Хрватска – Кога си Лепа...

Меѓу оние кои решија летово да одат на одмор во Хрватска е и редовната гостинка Лепа Брена. Откако беше на одмор во Италија со семејството,...

Трагична сцена во Монако – поранешната ѕвезда на Формула 1 удрил...

Автомобилот „McLaren Senna LM“, произведен само во 24 примероци како посвета на нивните успеси на трката во Le Mas во 1990-та година, се нашол...

Интер прифати, Икарди ја напушта Италија

Мауро Икарди е чекор поблиску до заминување од Интер откако управата на „нероаѕурите“ конечно прифати една понуда за својот поранешен капитен. Интересно, таа не...

Вака падна големата криминална банда од Балканот: Работата од вила ја...

Европската полициска агенција „Европол“ соопштила дека со меѓународната операција „Фамилија“ е разбиен балканскиот ланец на криминалци кој со приватен авион пренесувал кокаин од Јужна...
Скопје
scattered clouds
24.8 ° C
24.8 °
24.8 °
69 %
2.1kmh
40 %
Fri
40 °
Sat
35 °
Sun
39 °
Mon
36 °
Tue
26 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО