Почетна тагови мнозинство

таг: мнозинство

Превирања во ДУИ: Виси мнозинството во Собранието?

„360 степени“ се обиде да стапи во контакт со пратениците Меџити и Зибери, со спикерот Талат Џафери, како и со кандидатите за министри Груби...

Предлогот за уставни измени влегува во Собрание, неизвесно двотретинското мнозинство

Владата иницираше постапка за Предлог за пристапување кон уставни измени, кои веќе се пристигнати во Собранието. И покрај започнувањето на постапката за уставни измени...
Скопје
clear sky
38.8 ° C
38.8 °
38.8 °
24 %
2.1kmh
0 %
Sat
40 °
Sun
41 °
Mon
41 °
Tue
43 °
Wed
43 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО