Почетна тагови мите ташев

таг: мите ташев

Две години чекал на предизвикот: Безброј пчели го покрија телото на...

Безброј пчели денеска го покрија телото на Мите Ташев од Кавадарци. Дваесет и деветгодишниот пчелар раскажа за МИА дека и во овие времиња, како...
Скопје
clear sky
30.8 ° C
30.8 °
30.8 °
48 %
3.1kmh
0 %
Tue
36 °
Wed
35 °
Thu
32 °
Fri
33 °
Sat
35 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО