Почетна тагови минеаополис

таг: минеаополис

Вонредна состојба во Минеаполис: Активирана Националната гарда поради насилните протести, немирите...

На улиците на Минеаполис излегле припадници на Националната гарда на САД по судирот на демонстрантите со полицијата, по повод насилната смрт на невооружениот Афроамериканец...
Скопје
clear sky
36.8 ° C
36.8 °
36.8 °
25 %
2.1kmh
0 %
Tue
40 °
Wed
41 °
Thu
41 °
Fri
42 °
Sat
38 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО