Почетна тагови метеор

таг: метеор

“Огнена топка” го пробила звучниот ѕид над Британија: Се тресела земјата,...

Безбедносните камери од камп во близина на Вајмут ја снимиле гласната бука. Многу редок метеор, познат како "дневна огнена топка", вчера го пробил звучниот ѕид...

НАСА УШТЕ ВО 2016 ГОДИНА РАЗВИЛА СИСТЕМ КАКО ДА СЕ СПРЕЧИ...

НАСА и светските научници пред неколку денови предупредија дека денес, сабота, 15 февруари, голем астероид ќе помине во близина на земјата, но и дека...
Скопје
scattered clouds
24.8 ° C
24.8 °
24.8 °
69 %
2.1kmh
40 %
Fri
40 °
Sat
35 °
Sun
39 °
Mon
36 °
Tue
26 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО