Почетна тагови мед

таг: мед

Од оџак во Лисиче извадени 10 килограми мед

Изминатиов викенд во скопско Лисиче се случувала вистинска борба за да се спаси и на сигурно да се дислоцира едно големо семејство пчели. Се...

Научници од Оксфорд тврдат дека медот е поефикасен од антибиотици

Медот е поефикасен отколку конвенционалните методи за третирање кашлица, затнат нос и болки во грлото, велат истражувачите. Освен тоа, поевтин е, може да се...
Скопје
clear sky
38.8 ° C
38.8 °
38.8 °
24 %
2.1kmh
0 %
Sat
40 °
Sun
41 °
Mon
41 °
Tue
43 °
Wed
43 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО