Почетна тагови меч

таг: меч

Ѓоковиќ откри кој му бил најтежок меч во кариерата (ВИДЕО)

Најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ нема дилема кој меч за него бил најтежок во досегашната кариера. Ѓоковиќ кажа дека најтежок дуел за него бил...

Неверојатно: Мајк Тајсон ќе се бори против Фјури!

Majк Тајсон ќе се бори против Тајсон Фјури! Долго се пишуваше за можните противници, но никој не можеше да очекува дека еден од противниците на Тајсон ќе...

Овие 10 откритија фрлаат ново светло на древниот Египет: Мечот на...

Денешните генерации знаат голем број информации за древниот Египет, но постои и значаен број на тајни кои сè уште не се откриени. Во последните неколку...
Скопје
clear sky
30.8 ° C
30.8 °
30.8 °
48 %
3.1kmh
0 %
Tue
36 °
Wed
35 °
Thu
32 °
Fri
33 °
Sat
35 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО