Почетна тагови маврово

таг: маврово

Тешка сообраќајка во Маврово: Повредени шест лица, меѓу нив 2 деца

Шест лица се повредени од кои едно потешко во сообраќајна несреќа која вчера во 14:50 часот се случила на регионалниот пат Гостивар-Маврови Анови, во близина...

ФОТО: Двајца новинари се пријавија да ја рушат дивоградбата кај Мавровка

Двајца новинари  на социјалните мрежи се пријавија да ја рушат дивоградбата кај Мавровка. Откако истекоа законските рокови во кои непознатиот инвеститор требаше сам да ја...

Малку забава од Маврово: Погледнете како кафеава мечка си прави „селфи“...

Програмата за закрепнување на Балканскиот Рис повеќе од десет години во континуитет работи на заштита на критично загрозениот Балкански Рис. Активностите воглавно се насочени кон...
Скопје
scattered clouds
24.8 ° C
24.8 °
24.8 °
69 %
2.1kmh
40 %
Fri
40 °
Sat
35 °
Sun
39 °
Mon
36 °
Tue
26 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО