Почетна тагови мартиноски

таг: мартиноски

Сигурно сте ја забележале оваа куќа на Кале, дали знаете чија...

На почетокот на улицата Самоилова на скопското Кале се наоѓа куќата на познатиот уметник Никола Мартиноски.  Мартиноски е роден е во Крушево во 1903 година, дипломирал на Школата за убави...
Скопје
clear sky
36.8 ° C
36.8 °
36.8 °
34 %
2.1kmh
0 %
Mon
40 °
Tue
41 °
Wed
42 °
Thu
42 °
Fri
42 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО