Почетна тагови Мариус Григонис

таг: Мариус Григонис

Панатинаикос сериозно се засилува

Грчкиот гигант Пантинаикос сериозно се подготвува за следното првенство. Откако го ангажираа литванецот Мариус Григонис кој пристигна од ЦСКА Москва, "зелените" ја пополнија плејмејкерската позиција...
Скопје
clear sky
36.8 ° C
36.8 °
36.8 °
25 %
2.1kmh
0 %
Tue
40 °
Wed
41 °
Thu
41 °
Fri
42 °
Sat
38 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО