Почетна тагови Марио

таг: Марио

“Супер Марио” на чекор до Мадрид (ФОТО + ВИДЕО)

Хрватскиот репрезентативец, Марио Хезоња направи сериозен и јасен чекор за неговата иднина. Откако и официјално се раздели од својот довчерашен клуб (УНИКС Казан), популарниот "Супер...

Реал Мадрид “во лов” на поранешниот играч на Барселона

Еден од најдобите хрватски кошаркари (најверојатно) пристигнува во Мадрид. Огромна е веројатноста, Марио Хезоња да се приклучи на "кралскиот клуб". 203 цм. високото крило претставува...

Балотели се враќа во Италија

Тимот на Монца се пласира во Сериа А за прв пат во нивнотата 110 годишна историја. Силвио Берлускони (кој е прва фигура на клубот) најави...

Балотели ја заврши сезоната со 5 голови на еден натпревар (ВИДЕО)

Адана Демирспор ја завршува сезоната со убедлива победа од 7:0 над предпоследно пласираниот Гoзтепе. И покрај тоа што завршија на деветата позиција последниот натпревар беше...

Пашалич ја наплаќа најдобрата сезона во кариерата

Хрватскиот репрезентативец Марио Пашалич е еден од главните играчи на Аталанта сезонава. Во моментов неговиот тим се бори за пласман во Лига Европа а на...
Скопје
clear sky
36.8 ° C
36.8 °
36.8 °
25 %
2.1kmh
0 %
Tue
40 °
Wed
41 °
Thu
41 °
Fri
42 °
Sat
38 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО