Почетна тагови мане

таг: мане

Ориги на излезна врата

Дивок Ориги е на излезна врата од “Енфилд”. Според последните информации кој доаѓаат од “островот”, белгискиот интернационалец бесплатно ќе го напушти Ливерпул. Главна причина е...

ВИДЕО: Сцена која вечно ќе се памети, Мане направи едно момче...

Садио Мане не само што беше фантастичен на терен, направи и неверојатен потез откако излезе од игра на Суперкуп-дуелот на Ливерпул против Челзи. Фантастичниот офанзвиец...

ПРЕДИЗВИКА ГОЛЕМО ВНИМАНИЕ: САДИО МАНЕ ВО ПОСЕТА НА РОДНОТО СЕЛО

Ѕвездата на Африканскиот фудбал Садио Мане е во посета на родното село Бамбали во Сенегал за да види како тече изградбата на училиштето за...
Скопје
clear sky
38.8 ° C
38.8 °
38.8 °
24 %
2.1kmh
0 %
Sat
40 °
Sun
41 °
Mon
41 °
Tue
43 °
Wed
43 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО