Почетна тагови малта

таг: малта

Нови детали од нападот на Малта: Целиот остров го бара Србинот...

Малтешката полиција започнала масовна потера по еден Србин по нападот со нож кој се случил во Бугиба. Како што пренесуваат локалните медиуми, полицијата го третира...

Островот на кој работат голем број Македонци погоден од најголема олуја...

Малта била погодена од најголемата олуја во последните 37 години. Ветровите дувале со околу 133 километри на час, а зад себе оставиле...

Дожд од живи риби, уништени патишта: Како изгледа Малта по силната...

Силна бура на Малта предизвика силни ветрови и огромни бранови заради што почнале да летаат риби низ брегот на островот.
Скопје
clear sky
36.8 ° C
36.8 °
36.8 °
34 %
2.1kmh
0 %
Mon
40 °
Tue
41 °
Wed
42 °
Thu
42 °
Fri
42 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО