Почетна тагови Малик Монк

таг: Малик Монк

NBA-Најинтересното од синоќешните натпревари (ВИДЕО)

Најинтересното од синоќешната NBA програма. Њу Јорк Никс гостуваше во главниот град а нивниот "Аll-Star" пружи одлична претстава. Џулиус Рендл го израмни својот личен рекорд...

NBA-Сите новости од бурната кошаркарска ноќ

Рано утрово бевме сведоци на многу нови договори и информации кој ја раздрмаа кошаркарската сцена. По информацијата дека Кевин Дурент бара да биде разменет во...

NBA-Драматично во “Ел-Еј” (ВИДЕО)

Од синоќешната NBA програма го издвојуваме дуелот помеѓу Лос Анџелес и Њу Јорк. По драматичниот финиш и дополнителните пет минути, "лејкерси" конечно извојуваа победа од...

NBA-Леброн повторно доминантен (ВИДЕО)

На синоќешниот меч во Бруклин, најпосле дојдоа добри вести за "лејкерси". Се врати Ентони Дејвис по подолга пауза и по санирање на повредата, во првиот...

NBA-Лејкерси конечно победија (ВИДЕО)

Лос Анџелес Лејкерс конечно ја прекинаа црната серија.На гостувањето во Хјустон, "езерџиите" славеa со 132-123 прекинувајќи ја серијата о 5 порази по ред. Инзвонредно...
Скопје
scattered clouds
24.8 ° C
24.8 °
24.8 °
69 %
2.1kmh
40 %
Fri
40 °
Sat
35 °
Sun
39 °
Mon
36 °
Tue
26 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО