Почетна тагови малезија

таг: малезија

Морски номади: На овој народ, водата му е природно живеалиште –...

Децата речиси и да не знаат да одат по копно бидејќи се родени и израснати на вода. Народот Баџау од Малезија живее речиси целосно на...

Се развеле поранешниот малезиски крал и руската убавица поради нејзиниот жесток...

Поранешниот крал на Малезија се развел од својата сопруга, руска мисица, само неколку недели по раѓањето на синот, пренеле денес светските медиуми. Оваа вест се...
Скопје
scattered clouds
24.8 ° C
24.8 °
24.8 °
69 %
2.1kmh
40 %
Fri
40 °
Sat
35 °
Sun
39 °
Mon
36 °
Tue
26 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО