Почетна тагови македонски јазик

таг: македонски јазик

Culture trip: Македонскиот помеѓу 10-те најстари јазици што сè уште се...

Интересно е што во статијата на „Culture trip“ под објаснувањето за македонскиот јазик дополнително ја ставаат и следнава забелешка: „Следејќи ги коментарите во врска...

Андреј Ковачев: БУГАРИЈА ЌЕ СТАВИ ВЕТО НА ПРЕГОВОРИТЕ ЗА ЕУ ако...

Бугарија гради тврди тавови и условува почеток на преговори на Македонија за членство во ЕУ најавувајќи и вето на процесот, веќе видено со ветото...

Во ново интервју, Малески се уште тврди дека Мисирков и Делчев...

Во продолжение за она што прилично ја разбранува јавноста а тоа се тезите на професорот Малески изнесени за бугарски медиуми, кои за македонскиот народ...

Борисов нашиот јазик е толку сличен со вашиот, ние имаме заедничка...

Прво интервју на Бојко Борисов за македонски медиум: Никој не ви забранува каков јазик да зборувате, но се е во ваши раце ние ќе...
Скопје
clear sky
30.8 ° C
30.8 °
30.8 °
48 %
3.1kmh
0 %
Tue
36 °
Wed
35 °
Thu
32 °
Fri
33 °
Sat
35 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО