Почетна тагови Махмуд

таг: Махмуд

Ретро NBA-Кралски настап на “биковите” (ВИДЕО)

На денешен ден Чикаго Булс гостуваше во Калифорнија. Сакраменто Кингс го пречека актуелниот шампион. Иако во поголемиот дел од натпреварот резултатот беше израмнет, последната четвртина...

NBA колумна на Димитар Младеновски-“Волшебникот” Махмуд Абдул-Рауф (ВИДЕО)

Махмуд Абдул-Рауф (роден како Крис Џексон) ја има една од најинтересните и најконтроверзни животни приказни. Човекот кој играше на речиси исто ниво како денешната...
Скопје
clear sky
39.8 ° C
39.8 °
39.8 °
25 %
2.6kmh
0 %
Mon
40 °
Tue
41 °
Wed
43 °
Thu
42 °
Fri
41 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО