Почетна тагови магионичар

таг: магионичар

Публиката врескала: Магионичар погоден во глава со самострел

Во текот на настапот на Националниот уметнички фестивал во Јужноафриканската Република, еден магионичар бил погоден со самострел во глава. Ли Лау, чие уметничко име е...
Скопје
clear sky
39.8 ° C
39.8 °
39.8 °
25 %
2.6kmh
0 %
Mon
40 °
Tue
41 °
Wed
43 °
Thu
42 °
Fri
41 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО