Почетна тагови мафија

таг: мафија

Операција Балкан: Како балканската мафија го одбра Еквадор како центар на...

Врската меѓу криминалните групи во Африка и Италија со нарко картелите на Балканот и Источна Европа создаде опасна мрежа која се шири низ целиот...

Мафијашка војна поради популарното овошје: Поисплатливо е од кокаин, а цената...

19 мртви полуголи тела мексиканските мафијаши обесија на мост во градот Уруапан, а за разлика од вообичаената пракса крателите да водат војна околу дрогата,...
Скопје
clear sky
38.8 ° C
38.8 °
38.8 °
24 %
4.1kmh
0 %
Sat
39 °
Sun
41 °
Mon
41 °
Tue
43 °
Wed
43 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО