Почетна тагови мачета

таг: мачета

Додека снимал изолирано племе се појави мачета: Ова е ретка снимка...

Ретката снимка од припадник на сосема изолираното племе ја снимил припадник на соседната племенска заедница. Домородниот активист Флеј Гуајајара, член на племенската заедница Гуајајара од...
Скопје
clear sky
38.8 ° C
38.8 °
38.8 °
24 %
2.1kmh
0 %
Sat
40 °
Sun
41 °
Mon
41 °
Tue
43 °
Wed
43 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО