Почетна тагови лупење

таг: лупење

Едноставен трик како да ги излупите печените пиперки

Иако печената пиперка е мека, нејзината кожа е тврда и цврста и не придонесува за вкусот. За почетниците кои прават ајвар или други деликатеси...
Скопје
clear sky
39.8 ° C
39.8 °
39.8 °
25 %
2.6kmh
0 %
Mon
40 °
Tue
41 °
Wed
43 °
Thu
42 °
Fri
41 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО