Почетна тагови Луис Ортиз

таг: Луис Ортиз

Бокс корнер-Силен судир во Лос Анџелес (ВИДЕО)

Рано утрово, се случи долгоочекуваниот судир во тешка категорија помеѓу поранешниот светски шампион Енди Руиз и Луис Ортиз. Беа потребни сите 12 рунди за да...
Скопје
clear sky
30.8 ° C
30.8 °
30.8 °
48 %
3.1kmh
0 %
Tue
36 °
Wed
35 °
Thu
32 °
Fri
33 °
Sat
35 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО