Почетна тагови Лос Анѓелес Лејкерс

таг: Лос Анѓелес Лејкерс

NBA колумна на Димитар Младеновски-Индијана е новиот дом на “Рас”?

По разочарувачката сезона која ја доживеаа, “лејкерси” се спремни за големи промени. Најпрво го отпуштија тренерот Френк Вогел а се поизвесно е заминувањето на поранешниот...

NBA-Лејкерси официјално елиминирани (ВИДЕО)

По синоќешниот пораз од лидерот Феникс Санс, тимот на Лос Анџелес Лејкерс останаа без плејоф пласман. Откако го претрпеа седмиот пораз по ред (121:110) поранешниот...

NBA-Леброн повторно доминантен (ВИДЕО)

На синоќешниот меч во Бруклин, најпосле дојдоа добри вести за "лејкерси". Се врати Ентони Дејвис по подолга пауза и по санирање на повредата, во првиот...

NBA-Лејкерси конечно победија (ВИДЕО)

Лос Анџелес Лејкерс конечно ја прекинаа црната серија.На гостувањето во Хјустон, "езерџиите" славеa со 132-123 прекинувајќи ја серијата о 5 порази по ред. Инзвонредно...

NBA-Дерозан руши рекорди (ВИДЕО)

Голема победа на Чикаго Булс над Лос Анџелес Лејкерс. "Биковите" одигра одличен меч и го заштитија домашниот терен (конечни 115-101). Гостите настапија без Ентони Дејвис...
Скопје
clear sky
30.8 ° C
30.8 °
30.8 °
48 %
3.1kmh
0 %
Tue
36 °
Wed
35 °
Thu
32 °
Fri
33 °
Sat
35 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО