Почетна тагови Ленокс Луис

таг: Ленокс Луис

Бокс корнер-Ленокс Луис и неговиот пат до ѕвездите (ВИДЕО)

Еден од најголемите шампиони во тешка категорија, без никаков сомнеж е Ленокс Луис. Легендарниот британец успеа во својата кариера многупати да ја докаже својата моќ,...

Бокс корнер со Димитар Младеновски-“Бомбардерот” од Алабама (ВИДЕО)

Дионтеј Вајлдер, според многумина е боксерот со најсилен удар на сите времиња. За боксерските експерти, тој епитет е дискутабилен. Но, секако дека разорната десна рака на...

Бокс корнер со Димитар Младеновски-Декада за паметење 2000-2010 (ВИДЕО)

Периодот од 2000 до 2010 година, беше исклучително возбудлив во светот на боксот. Од малиот Диего Теки, преку судирот помеѓу Ленокс Луис и Хасим Рахман....

Бокс корнер со Димитар Младеновски-Ивандер Холифилд најголемиот воин во рингот (ВИДЕО)

За Ивандер "Тhe real deal" Холифилд може да се пишува многу. Од 1984 па се до 2011 година, овој прекален воин успеа да покаже...
Скопје
clear sky
36.8 ° C
36.8 °
36.8 °
25 %
2.1kmh
0 %
Tue
40 °
Wed
41 °
Thu
41 °
Fri
42 °
Sat
38 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО