Почетна тагови Ленок Луис

таг: Ленок Луис

Бокс корнер со Димитар Младеновски-Војна во “градот на ангелите” (ВИДЕО)

На 21 Јуни 2003 година, се случи “битката на титаните”. Така беше претставена борбата помеѓу Ленокс Луис и Виталиј Кличко. Воедно, овој судир претставуваше првиот...
Скопје
clear sky
36.8 ° C
36.8 °
36.8 °
25 %
2.1kmh
0 %
Tue
40 °
Wed
41 °
Thu
41 °
Fri
42 °
Sat
38 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО