Почетна тагови лаванда

таг: лаванда

Чудесната билка од Медитеранот – ЛАВАНДА и нејзините лековити својства

Лавандата е род на цветни растенија кој опфаќа околу 50 видови, а спаѓа во семејството Lamiaceae. Типична медитеранска билка, но се одгледува и на повеќе места во...
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
scattered clouds
8 ° C
8 °
8 °
93 %
3.1kmh
40 %
Wed
11 °
Thu
13 °
Fri
14 °
Sat
9 °
Sun
14 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО