Почетна тагови кале

таг: кале

Конфликт на Шилегов и Меџети по случајот на Скопско Кале: „Зошто...

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, на својот Фејсбук профил го искоментира ''перформансот'' на подмладокот на ДУИ кои вчеравечер со огромен светлечки транспарент на скопската...

Фатени на дело: Спречен е потенцијален пожар под скопско Кале

Комуналните работници под скопското Кале фатиле група на луѓе кои што палеле кабли, објавија од Инспекторатот на Град Скопје. Раководителот на Инспекторатот на Град Скопје,...

Сигурно сте ја забележале оваа куќа на Кале, дали знаете чија...

На почетокот на улицата Самоилова на скопското Кале се наоѓа куќата на познатиот уметник Никола Мартиноски.  Мартиноски е роден е во Крушево во 1903 година, дипломирал на Школата за убави...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
clear sky
27 ° C
27 °
27 °
51 %
2.1kmh
2 %
Tue
25 °
Wed
33 °
Thu
33 °
Fri
34 °
Sat
32 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО