Почетна тагови кале

таг: кале

Фатени на дело: Спречен е потенцијален пожар под скопско Кале

Комуналните работници под скопското Кале фатиле група на луѓе кои што палеле кабли, објавија од Инспекторатот на Град Скопје. Раководителот на Инспекторатот на Град Скопје,...

Сигурно сте ја забележале оваа куќа на Кале, дали знаете чија...

На почетокот на улицата Самоилова на скопското Кале се наоѓа куќата на познатиот уметник Никола Мартиноски.  Мартиноски е роден е во Крушево во 1903 година, дипломирал на Школата за убави...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
overcast clouds
1 ° C
2 °
-0.6 °
64 %
5.7kmh
90 %
Mon
4 °
Tue
4 °
Wed
7 °
Thu
8 °
Fri
6 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО