Почетна тагови јованка житарова

таг: јованка житарова

По враќањето на сцената во корона годината, македонската пејачка Јова со...

Некогаш Јованка Житарова, сега во естрадниот свет позната само како Јова. По паузата од повеќе од една деценија и разводот, во годината на коронапандемијата пејачката се врати…...

Jованка Житарова – Јова со солзи во очите зборува за мајчинството...

Пејачката Јова, односно Јованка Житарова пред повеќе од еден месец го промовираше видеото за темата „Биди сама своја среќа“ кое што има над 300.000...

Јованка Житарова: „Имав други приоритети во животот, но после 10 години...

Јованка Житарова - Јова е новиот член на големото семејство „Промостејџ“. Имено, Јова по 10-годишна пауза од музиката повторно се враќа на сцената, но...

Јованка Житарова – Јова со нова песна и видео: „Најважна за...

Некогаш позната како Јованка Житарова, а денес само Јова, по една деценија пауза се враќа на сцена со новата песна „Сама своја среќа“. Зад...
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
few clouds
4.3 ° C
5.6 °
3 °
100 %
0.5kmh
20 %
Sun
10 °
Mon
10 °
Tue
5 °
Wed
4 °
Thu
3 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО