Почетна тагови Иван Перишич

таг: Иван Перишич

“Лавот” се сели во Лондон

Антонио Конте е решен од Тотенхем да направи конкурент за освојување на Премиер лигата. Италијанскиот стратег утрово објави заинтересираност за фудбалер кој би го посакал...

Перишич преминува во Тотенхем

Хрватскиот репрезентативец, Иван Перишич наскоро ќе се сели во Премиер лигата. Оваа информација веќе ја пренесовме но, има нов расплет на настаните. Перишич ќе потпише...

Перишич пред премин во Премиер лигата

Иван Перишич е се поизвесно дека ќе го напушти Милано. Според последните информации кој ги пренесува “Спорт Медиасет” хрватскиот репрезентативец следната сезона нема повеќе да...
Скопје
clear sky
30.8 ° C
30.8 °
30.8 °
48 %
3.1kmh
0 %
Tue
36 °
Wed
35 °
Thu
32 °
Fri
33 °
Sat
35 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО