Почетна тагови игуаин

таг: игуаин

Игуаин ќе биде најплатениот фудбалер во МЛС-лигата

Гонзало Игуаин ќе стане најплатениот фудбалер во американската МЛС-лига кога ќе се договори со клубот на Дејвид Бекам, Интер Мајами, тврди американскиот весник „Мајами...
Скопје
clear sky
30.8 ° C
30.8 °
30.8 °
48 %
3.1kmh
0 %
Tue
36 °
Wed
35 °
Thu
32 °
Fri
33 °
Sat
35 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО