Почетна тагови игра на тронови

таг: игра на тронови

Ѕвездите од серијата „Игра на тронови“ чекаат бебе

Актерката Роуз Лесли и нејзиниот сопруг Кит Харингтон наскоро ќе станат родители, го потврдија тоа преку социјалните мрежи. Роуз позирала за магазинот „Мејк“, а на...

(ВИДЕО) Ова се најдобрите 10 серии на 21 век

Постојат многу листи со најдобри серии, но ако за критериум го земеме рангирањето на веб-страницата IMDb и веб-страницата што собира филмски критики „Ротен томатос“,...

„Игра на тронови“ со 32 номинации за наградите „Еми“

Kултната серија „Игра на тронови“ (Game of Thrones) чие емитување заврши неодамна со прикажувањето на осмата и последна сезона, продолжува да урива рекорди. Имено серијата...
Скопје
clear sky
36.8 ° C
36.8 °
36.8 °
25 %
2.1kmh
0 %
Tue
40 °
Wed
41 °
Thu
41 °
Fri
42 °
Sat
38 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО