Почетна тагови ИБФ

таг: ИБФ

Бокс корнер-Украинскиот “витез” ги одбрани појасите (ВИДЕО)

Рано утрово се случи долгоочекуваниот реванш за титулите во тешка категорија помеѓу актуелниот шампион, Александар Усик и поранешниот шампион Ентони Џошуа. По 11 месеци од...

Бокс корнер-Артур Бетербиев е сеуште незапирлив (ВИДЕО)

Веќе го претставивме Артур Бетербиев и неговиот уникатен пат до височините. https://www.mkvesti.mk/boks-korner-so-dimitar-mladenovski-dzverot-od-dagestan-video/ Синоќа во легендарниот "Медисон Сквер Гарден", ѕверот од Дагестан повторно ја покажа својата моќ....

Бокс корнер со Димитар Младеновски-Возбудлив викенд во Вегас (ВИДЕО)

На 4-ти Декември ’21, ќе се судрат двајца исклучително возбудливи борци. Непоразениот, Девин Хејни (во својство на фаворит) ќе се соочи со Џозеф “Џо-Џо”...
Скопје
clear sky
39.8 ° C
39.8 °
39.8 °
25 %
2.6kmh
0 %
Mon
40 °
Tue
41 °
Wed
43 °
Thu
42 °
Fri
41 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО