Почетна тагови Хорнетси

таг: Хорнетси

Ретро NBA-Дел Кари = Таткото на најголемиот шутер

Вардел Стивен Кари Сениор, роден на 25 Јуни 1964 година во Харисонбург, Вирџинија. Своите спортски почетоци ги прави во средното училиште Форт Дефиенс, каде завршува...
Скопје
clear sky
34.8 ° C
34.8 °
34.8 °
36 %
5.1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
38 °
Sat
39 °
Sun
38 °
Mon
35 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО