Почетна тагови хмеим

таг: хмеим

Нема ништо џабе: Сирија и отстапи на Русија дел на својата...

Сириските власти се согласија привремено да отстапат дополнителни делови од сириската територија и крајбрежните води на Русија за проширување на нејзината воздушна база Хмеим. Документот...
Скопје
clear sky
29.8 ° C
29.8 °
29.8 °
48 %
1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
26 °
Sat
29 °
Sun
32 °
Mon
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО