Почетна тагови хеликоптери

таг: хеликоптери

За итните медицински случаи ќе се користат хеликоптери

Хеликоптери ќе се вклучат во системот за итна медицинска помош, соопшти портпаролот на владата Мухамед Хоџа. Оваа одлука ја донесе Владата на последната седница со...
Скопје
clear sky
38.8 ° C
38.8 °
38.8 °
29 %
2.1kmh
0 %
Sat
39 °
Sun
36 °
Mon
34 °
Tue
34 °
Wed
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО