Почетна тагови фаучи

таг: фаучи

Фаучи го демантира Трамп

Водечкиот американски епидемиолог Ентони Фаучи го демантира тврдењето на претседателот Доналд Трамп дека коронавирусот е смртоносен исто колку и грипот. Тој потсети дека симптомите на...
Скопје
clear sky
29.8 ° C
29.8 °
29.8 °
48 %
1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
26 °
Sat
29 °
Sun
32 °
Mon
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО