Почетна тагови езеро младост

таг: езеро младост

Езерото Младост ќе биде првата иновативна туристичка атракција во земјава

На Езерото Младост се спроведува проект за локална и регионална конкурентност со којшто се подобрува туристичката понуда. Со проектот со вкупна вредност од речиси милион...

Се удави скопјанец во езерото Младост

Дваесет и осумгодишен скопјанец вчера се удави во водите на езерото Младост во Велес. Според информациите од МВР, М.С. влегол во водата и по...

Доцна синоќа изгаснат големиот шумски пожар над велешкото езеро „Младост“

Доцна синоќа, околу 22:30 часот изгаснат големиот шумски пожар над велешкото езеро „Младост“, во кој по 11 часа дивеење на огнената стихија од која...
Скопје
clear sky
38.8 ° C
38.8 °
38.8 °
24 %
2.1kmh
0 %
Sat
40 °
Sun
41 °
Mon
41 °
Tue
43 °
Wed
43 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО