Почетна тагови европски ден

таг: европски ден

Eвропски ден без жртви во сообраќајот

Под мотото на кампањата „Намалувањето на брзината, спасува животи“ денеска се одбележува 19 септември - Европскиот ден без жртви во сообраќајот. Автомото сојузот на Македонија (АМСМ), како...
Скопје
clear sky
29.8 ° C
29.8 °
29.8 °
48 %
1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
26 °
Sat
29 °
Sun
32 °
Mon
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО