Почетна тагови европска унија

таг: европска унија

Кина стана најголемиот трговски партнер на ЕУ

Според најновите податоци, Кина за прв пат стана најголем трговски партнер на ЕУ во првите три четвртини од оваа година. Од јануари до јули,...
Скопје
clear sky
30.8 ° C
30.8 °
30.8 °
48 %
3.1kmh
0 %
Tue
36 °
Wed
35 °
Thu
32 °
Fri
33 °
Sat
35 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО