Почетна тагови евакуација

таг: евакуација

Јужна Каролина објави евакуација на повеќе од милион луѓе поради ураганот...

Во сојузната држава Јужна Каролина синоќа беше објавена наредба за задолжителна евакуација на жителите во крајбрежните делови на државата поради приближување на ураганот Доријан,...

Поради пожарите на Канарските острови евакуирани 10.000 лица

Пожарот на Канарските острови и понатаму е активен, поради што евакуирани се 10.000 лица, а го гасат повеќе од 1.000 пожарникари и припадници на...
Скопје
scattered clouds
24.8 ° C
24.8 °
24.8 °
69 %
2.1kmh
40 %
Fri
40 °
Sat
35 °
Sun
39 °
Mon
36 °
Tue
26 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО